0

O kaflach

Wykonujemy ceramiczne kafelki i dekory ścienne według naszych wzorów i projektu klienta.  Ze względu na tradycyjny, ręczny proces produkcji każdy kafelek jest odrobinę inny i niepowtarzalny. Inność jest zaletą ręcznie wykonanych kafelków, oglądamy je niczym żywy obraz, który zmienia się wraz z zmianą oświetlenia w ciągu dnia, dodatkowo mamy możliwość wybrania kształtu, jednego lub kilku kolorów, wykończenia powierzchni (błysk, satyna i mat). 

Proces produkcji jest wieloetapowy i trwa nawet kilka tygodni: najpierw z wyrobionej, rozwałkowanej gliny wycinamy kafelki specjalnym wykrojnikiem. Taki świeży kafelek jest bardzo delikatny i elastyczny, łatwo o odkształcenie i uszkodzenie. Następnie w kontrolowanych warunkach jest suszony kilka dni, a podczas tego procesu twardnieje i możemy wykonać pierwszy retusz. 

Po wyschnięciu i retuszu kafelki trafiają do pieca ceramicznego i są wypalane na biskwit w temperaturze ponad 900 stopni Celsjusza. Kolejnym etapem po wypale jest ręcznie szlifowanie krawędzi, polewanie szkliwem i kolejny wypał, tym razem kamionkowy z szkliwem na temperaturę około 1200 stopni Celsjusza.  Tak wysoka temperatura daje kafelkom odporność na ścieranie, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Część kolekcji charakteryzuje grubsza warstwa szkliwa, która potrafi odbijać światło i migotać niczym tafla wody, na naszych kaflach i dekorach goszczą również zróżnicowane faktury i efekty kolorystyczne. Więcej o tym temacie w zakładce o kolorach. Na bieżąco będziemy się starać uzupełniać zakładkę Realizacje, gdzie powstanie galeria zrealizowanych zamówień, która być może będzie inspiracją dla Waszego zamówienia.

W celu złożenia zapytania o zamówienie większej ilości niż dostępna w magazynie sklepu, lub innego kształtu lub koloru prosimy o skorzystanie z formularza skomponuj kafle.

  • Wybierz wzór- możemy wybrać jeden z dostępnych wzorów lub wybrać inne, sami zaproponujemy określony kształt. 
  • Wybierz kolor- jeden z dostępnych podstawowych a w treści wiadomości napisz o jaki efekt chodzi, opisz kolor. 
  • Wybierz ilość- określ mniej więcej ilość potrzebnych kafelków w metrach kwadratowych
  • Podaj dane kontaktowe i wpisz w treści wiadomości inne uwagi i informacje odnośnie do kolorów, wykończenia powierzchni (mat, satyna, błysk), innych oczekiwanych efektów. 

W odpowiedzi zwrotnej na Twoje zapytanie otrzymasz przybliżony czas realizacji, propozycje kolorystyczne i szczegóły oferty wraz z kosztami. 

Istnieje możliwość zamówienia kilka próbek kolorystycznych, dodatkowo zapraszamy do naszej pracowni w celu obejrzenia naszych produktów na żywo.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie"

Operacja pn. "Utworzenie działalności gospodarczej pod nazwą 'Ceramikarnia' poprzez dostosowanie lokalu oraz zakup niezbędnego wyposażenia." mająca na celu: Rozwój przedsiębiorczości na obszarze LGD Nowa Galicja oraz uzyskanie źródła dochodów przez Wnioskodawcę poprzez podjęcie działalności gospodarczej pn. "Ceramikarnia", a także wspieranie działalności artystycznej, kulturalnej i edukacyjnej realizowana jest ze środków Europejskich w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.