0

Dla szkół, instytucji firm

Oferujemy wyjazdowe warsztaty ceramiczne dla przedszkoli, szkół, instytucji i firm dla powiatu Jasielskiego oraz powiatów sąsiadujących oraz zapraszamy na wycieczkę do naszej pracowni w Majscowej. Nasze zajęcia mogą mieć formę cykliczną lub jednorazową. Ze względu na czas i koszty dojazdu zajęcia odbędą się, jeśli grupa będzie odpowiednio duża, w celu określenia minimalnej wielkości grupy prosimy o kontakt.  Jesteśmy otwarci na sugestie organizatorów, nauczycieli, przygotujemy ofertę skrojoną według potrzeb klienta. Z chęcią odwiedzimy wasze placówki, firmy. 

Oferta warsztatów wyjazdowych

Warsztaty dla dzieci – Lepienie z Gliny

Tematykę warsztatów, poziom trudności dopasowujemy do wieku dzieci. Podczas zajęć dzieci mogą wykonać dekoracje Bożonarodzeniowe, Wielkanocne, prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, obrazki, aniołki, talerzyki ozdobne, itd. 

Uczestnicy zajęć wykonują przy pomocy prowadzącego pracę z gliny i malują kolorowymi glinkami wybrane elementy. Zajęcia trwają około 45 min, czyli jedną lekcję. Następnie prace uczestników zabierane są do pracowni, suszone i wypalane w piecu ceramicznym na temperaturę 1080 stopni. Po upływie około dwóch tygodni od zajęć odwozimy lub przesyłamy prace do placówki. Istnieje możliwość udziału w kolejnych zajęciach i malowanie wypalonych prac farbami ceramicznymi, po których praca jest ponownie wypalana i zwracana uczestnikom.   Zrobiona przez dziecko ceramika jest niezwykle trwała, odporna na wilgoć, łatwa w utrzymaniu czystości. Na lata ozdobi dom dziecka oraz będzie piękną pamiątką często pierwszego spotkania dziecka z gliną i rzemiosłem ceramicznym. W cenę zajęć wliczona jest glina i wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do pracy i dekoracji, dojazd i koszt zwrócenia prac do autorów. Podczas zajęć używamy wielu technik: lepienie z wałeczków, wałkowanie, wykrawanie elementów foremkami do ciastek, odbijanie roślin, koronek, zdobienie barwnymi glinkami.

Koszt zajęć dla jednego uczestnika wynosi od 15 zł/os. do 30 zł/os. Zależy od wybranego tematu zajęć, wielkości prac, dekoracji wyrobów i ustalany jest indywidulanie z klientem. 

Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Malujemy naczynia

Drugą dostępną formą zajęć zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych jest malowanie naczyń. Klienci wybierają spośród dostępnych wyrobów biskwitowych, czyli wypalonej już wstępnie ceramiki np. kubki, talerze, miseczki, a następnie uczestnicy zajęć malują powierzchnię naczyń specjalnymi farbami ceramicznymi. Zajęcia trwają około 45 min. Po zajęciach prace zabierane są do pracowni, wypalane z szkliwem i zwracane klientowi. Takie naczynia prócz funkcji dekoracyjnej są w pełni użytkowe, można je myć w zmywarce, mogą być ciekawym prezentem czy pamiątką.

Malowanie naczyń może być oryginalną formą spotkania integracyjnego dla pracowników czy urodzin, wieczoru panieńskiego.

Koszt zajęć uzależniony jest od wybranego naczynia do malowania (od 5 zł/szt. do 20 zł/szt.) + koszt zajęć „Malowania naczyń” - 20zł /os.

Wycieczka dzieci do pracowni ceramicznej

Zapraszamy grupy około 25 osobowe do naszej pracowni, podczas wizyty dzieci zobaczą pracujący warsztat ceramiczny, piece do wypału ceramiki oraz małą galerie ceramiki. Podczas zajęć dzieci albo wykonają prace z gliny lub pomalują wybrane naczynie. Prace po zajęciach pozostają w pracowni, są wypalane i po około dwóch tygodniach zwracane są do placówki osobiście przez prowadzącego zajęcia lub przesyłane kurierem. Istnieje możliwość włączenia wizyty i zajęć w naszej pracowni do planu wycieczki w inne miejsce w Jaśle lub okolicach (Karpacka Troja, Muzeum Lizaka, Kino, Teatr, Park Linowy, itd.) W pracowni obowiązuje regulamin pracowni, prosimy o zapoznanie się nim.

Warsztaty dla dorosłych – Lepienie z Gliny

Oferujemy wyjazdowe zajęcia dla dorosłych, podczas których uczestnicy wykonają pod okien instruktora pracę np. paterę, lampion, dekoracje okolicznościowe, korzystając z technik odcisków roślin, koronek, itp. o maksymalnej średnicy 30 m i wysokości 15 cm. Zajęcia mają charakter dwuspotkaniowy, ponieważ na pierwszych zajęciach uczestnicy lepią wyroby, a na kolejnych malują wstępnie wypalone prace farbami ceramicznymi. Koszt to 70 zł/os za dwa spotkania, w cenie jest 1 kg gliny, narzędzia i materiały, dwukrotny wypał, dojazd do klienta. 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie"

Operacja pn. "Utworzenie działalności gospodarczej pod nazwą 'Ceramikarnia' poprzez dostosowanie lokalu oraz zakup niezbędnego wyposażenia." mająca na celu: Rozwój przedsiębiorczości na obszarze LGD Nowa Galicja oraz uzyskanie źródła dochodów przez Wnioskodawcę poprzez podjęcie działalności gospodarczej pn. "Ceramikarnia", a także wspieranie działalności artystycznej, kulturalnej i edukacyjnej realizowana jest ze środków Europejskich w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.