0

O pracowni

Ceramikarnia została założona w 2017 roku przez Ulę Stachurską- projektantkę, ceramiczkę, artystkę, nauczycielkę i mamę... Jest to miejsce stworzone z pasji i miłości do ceramiki, gdzie marzenia przerodziły się w sposób na życie.

Pracownia mieści się w stuletnim budynku dawnej szkoły w Majscowej k.Jasła, przy drodze krajowej relacji Jasło-Nowy Żmigród. Z okiem pracowni rozciąga się widok na rzekę Wisłokę i Beskid Niski. Do dyspozycji klientów jest duży parking i ogród.

W pracowni projektuje się i tworzy ceramikę użytkową i dekoracyjną. Wszystkie produkty wykonane są ręcznie, z najwyższej jakości materiałów, z kawałkiem serca i dbałością o szczegóły.

Ula wprowadzi w tajniki rzemiosła każdego, kto zechce spróbować stworzyć z kawałka gliny coś wyjątkowego. Poprowadzi i pomoże Wam wykonać ceramikę, która ozdobi Wasze domy i będzie cieszyć serce, a rozmowom o glinie i życiu zawsze towarzyszy tu kubek gorącej herbaty lub aromatycznej kawy. W pracowni organizowane są zajęcia cykliczne, kursy, zajęcia dla dzieci, dorosłych i rodzin. Można tu zorganizować twórcze urodziny dziecka, wieczór panieński, czy warsztaty integracyjne dla pracowników.

Zapraszamy do odwiedzenia pracowni. Jesteśmy otwarci na wasze pomysły, pomożemy zrealizować każde ceramiczne marzenia.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie"

Operacja pn. "Utworzenie działalności gospodarczej pod nazwą 'Ceramikarnia' poprzez dostosowanie lokalu oraz zakup niezbędnego wyposażenia." mająca na celu: Rozwój przedsiębiorczości na obszarze LGD Nowa Galicja oraz uzyskanie źródła dochodów przez Wnioskodawcę poprzez podjęcie działalności gospodarczej pn. "Ceramikarnia", a także wspieranie działalności artystycznej, kulturalnej i edukacyjnej realizowana jest ze środków Europejskich w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.